Круглий стіл «Легальна зарплата сьогодні - гідна пенсія завтра»

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

26 березня 2021 р. був проведений круглий стіл на тему «Легальна зарплата сьогодні - гідна пенсія завтра».

Учасниками круглого столу були:

  • здобувачі освіти Стрийського  фахового коледжу Львівського НАУ  (групи ОФ-11, 12, 13);
  • викладачі коледжу та начальник Стрийського об'єднаного управління ПФУ Семків Б. О.

Мета проведення зустрічі:

  1. Інформувати здобувачів освіти та викладачів Стрийського фахового коледжу про зміни в Пенсійному законодавстві України.
  2. Донести до здобувачів освіти про важливість офіційного працевлаштування.
  3. Встановити тісніші взаємозв'язки між Стрийським фаховим коледжем ЛНАУ та Стрийським  об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України у сфері інформаційного обміну.

Богдана Омелянівна у своєму виступі зупинилася на змінах, які відбулися ся в Пенсійному законодавстві, зокрема, вона наголосила, що з квітня 2021-го пенсійний вік збільшать до 60 років. Це передбачено законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Таке підвищення пенсійного віку стане останнім етапом перегляду правил, прийнятих ще в 2011-му. В результаті з 2021 року чоловіки і жінки будуть мати рівні права, вони працюватимуть як мінімум до 60 років. Українки, які досягнуть віку 59,6 років до квітня цього року, зможуть отримати виплату на півроку раніше. Це торкнеться тих, хто народився з 1 жовтня 1960-го по 31 березня 1961 року.

Крім того, в 2021 році в Україні зміняться й вимоги до трудового стажу. Так, на пенсію в 60 років зможуть вийти ті, у кого є 28 років стажу. Мінімальна вимога збільшиться ще на 12 місяців.  В кого буде бракувати стажу, то його можна докупити. Щоб докупити рік стажу, доведеться заплатити 31 680 грн (ЄСВ від 6000, 00 грн х 12 місяців х  коефіцієнт 2). Це достатньо дороге задоволення.

Щоб вийти на пенсію в 60 років - від 28 років стажу;
щоб вийти на пенсію в 63 роки - від 18 до 28 років стажу;
щоб вийти в 65 років - від 15 до 18 років.

Так, в Україні поетапно підвищується вимога для виходу на пенсію в 60 років.  В 2021-му – це 28 років, а до 2028-го стаж має становити уже 35років. Що це означає? Тільки одне: після здобуття освіти ви, здобувачі освіти, повинні влаштуватися на офіційну роботу. Щоб встигнути заробити стаж, який гарантуватиме певний соціальний захист.

Богдана Омелянівна відповіла на ряд запитань, які були задані здобувачами освіти та викладачами коледжу.

{gsllery}2021/KSLZ{/gallery}

 

 

Голова циклової комісії

обліково – економічних дисциплін        В. М. Борис


82408, Україна, Львівська область, м. Стрий, вул. Львівська, 169
© 2022 СФК ЛНУП. Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать ВСП "Стрийський фаховий коледж Львівського НУП" або безпосередньому авторові цих матеріалів. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на сайті, дозволене тільки із посиланням на даний ресурс.