День відкритих дверей у Стрийському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

19.02.2020 р. у Стрийському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України відбувся День відкритих дверей. Серед відвідувачів цього заходу були студенти групи ОФ–31 Стрийського коледжу Львівського національного аграрного університету, перед якими виступали працівники фонду.

Зокрема, начальник управління Семків Богдана Омелянівна детально зупинилася на питанні детінізації заробітних плат. Часткова виплата заробітних плат у «конвертах» створює дефіцит Пенсійного фонду, який фінансується Державним бюджетом, тобто коштами платників податків. І виникає парадоксальна ситуація, за якої чесні платники податків сплачують двічі - перший раз за своїх працівників, а другий раз за тих, хто уникає оподаткування. Парадоксальна ситуація перетворюється на абсурдну, коли такі чесні платники податків толерують неплатників та звинувачують у наслідках кого завгодно, окрім тих, хто за їхній кошт наживається. Вирішення проблеми дуже просте з точки зору розуміння, і, водночас, дуже складе в реалізації - детінізація ринку праці і зарплат та нульова толерантність суспільства до неплатників податків.

Рано чи пізно люди зрозуміють, що така "економія", якими би, начебто, правильними та емоційними аргументами вона не прикривалася, відбувається не за рахунок держави чи влади, а за рахунок платників податків, пенсіонерів та чесних працівників.

Також працівники Пенсійного фонду розказали про електронні послуги, які надаються Пенсійним фондом України, серед яких надання послуг з QR – кодом. Ця послуга надається безоплатно та без особистого звернення до відділень Пенсійного фонду. Довідки з QR – кодом від Пенсійного фонду дійсні для оформлення субсидій, пред’явлення у банках та подання документів у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП). Студенти отримали інформацію  про електронне пенсійне посвідчення – пластикову картку, яка поєднує в собі і банківську картку, на яку надходять пенсійні виплати, і посвідчення особи з відповідними персональними даними. Відповідно, пред’явивши посвідчення, пенсіонер може скористатись пільгами, які йому гарантує статус: безкоштовний проїзд у громадському транспорті, знижки у магазинах, аптеках тощо.

Електронне пенсійне посвідчення уже містить електронний цифровий підпис, який дає змогу отримувати електронні документи на вебпорталах органів влади.

У даний час працівники Пенсійного фонду проводять оцифрування всіх пенсійних справ, що заведені до 2000р.

Наприкінці зустрічі працівники Пенсійного фонду відповіли на запитання студентів.

Викладачі коледжу Борис В. М. та Гурмус М. В. від імені студентів подякували працівникам Пенсійного фонду за змістовну та цікаву інформацію, яка є важливою для всіх: від пенсіонерів до молодих людей, які тільки розпочинають свою трудову діяльність.


82408, Україна, Львівська область, м. Стрий, вул. Львівська, 169
© 2022 СФК ЛНУП. Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать ВСП "Стрийський фаховий коледж Львівського НУП" або безпосередньому авторові цих матеріалів. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на сайті, дозволене тільки із посиланням на даний ресурс.