ЕКОформат «ЧАС ДІЯТИ»

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

4 березня 2020 року на базі Стрийського коледжу відбулось засідання Міжвідомчої консультативно-дорадчої Ради – реформ Стрийської районної ради з екологічних питань по забезпеченню максимального поширення заходів та практичних напрацювань в даній ділянці роботи.

У засіданні круглого столу взяли участь: голова Стрийської районної ради Роман Козак, директор Стрийського коледжу Ігор Рінило, викладачі та студенти Стрийського коледжу, залучені експерти-партнери - директор ГО Культурно-Просвітницького Центру ім. К. Макушинського Юлія Бойко, керівник Стрийського районного осередку ГО «Львівська обласна спілка АТО та сімей загиблих» Адріан Садовський, викладач вищої категорії, методист,керівник театру-студії «Подих Мельпомени» хорової школи «Щедрик» Лідія Миськів .

Мета ЕКОформату – змінити світогляд нашого суспільства задля того, щоб залишити нащадкам природу в якій комфортно жити. Яка передбачає формування активної громадянської позиції в екологічних питаннях, в першу чергу серед студентів, молоді, громадян всіх вікових категорій та її просування у нашому суспільстві.

Кожен із доповідачів розповідав про практичну роботу, ділився досвідом та обговорювались пропозиції, щодо спільних планів на 2020р., а головне, що всі плани реалізовуватимуться за спільної роботи із студентами Стрийського коледжу.

В ході доповідей велась жвава дискусія щодо розробки та доповнення спільної програми заходів. Узгоджено, що Стрийщина включається до програми впорядкування джерел громадами та роздільного збору вторинної сировини по освітніх установах, а також до Всесвітньої акції «Поля Надії України», що проходить у 34 країнах світу. За кілька тижнів до Квітної Неділі по установах культури і освіти будуть відбуватися практичні заняття з виготовлення нарцисів - символів життя та надії, які в Квітну Неділю прикрасять пальми жертводавців. Нарциси, зроблені власноруч будуть символом акції, і водночас єдиними в своєму роді "цеглинами", що будуть збиратися як поміч на ведення опіки над онкохворими людьми. Метою Фонду є допомога та підтримка на онкологічні захворювання людям. Кожний небайдужий в замін за відкрите серце та свою пожертву отримує квітку жовтого нарциса. Міжнародним символом надії є нарциси, які нагадують нам про хворих людей та тих, які очікують на нашу допомогу та опіку у важких хвилинах свого життя.

Завершилось засідання круглого столу екологічною акцією: «Посади дерево Миру». У день народження двох великих українців - Володимира Івасюка та Михайла Вербицького, на території Стрийського коледжу ЛНАУ посадили три дерева-дуби, якими заклали Алею Слави «Апостоли – код нації», де будуть встановленні меморіальні таблиці десятьом ВЕЛИКИМ УКРАЇНЦЯМ:

  • Івану Федорову (1525-1583) – засновнику книгодрукарні в Україні;
  • Григорію Сковороді (1722-1794) – філософу, поету, перекладачу;
  • Івану Котляревському ( 1769-1838) – письменнику, драматургу, першому класику нової української літератури.
  • Тарасу Шевченку (1814-1861) – поету, художнику, мислителю.
  • Івану Нечую-Левицькому (1838-1918) – письменнику, перекладачу.
  • Павлу Чубинському - (1839-1884) – етнографу, поету, фольклористу, автору державного гімну України «Ще не вмерла України».
  • Михайлу Вербицькому - (1815 – 1870)– видатному прогресивному діячу, священику і композитору, творцю гімну України.
  • Івану Франку - (1856-1916) – письменнику, вченому, філософу, громадському діячеві.
  • Лесі Українці - (1871-1913) - поетесі, перекладачці, громадській діячці.
  • Василю Нагірному - (1848–1921) – визначному галицькому архітектору і громадському діячу, одному із засновників кооперативного руху та різноманітних товариств, діяльність яких вивела на якісно новий рівень життя українців Галичини.

викладач української мови та літератури

Оксана Бовтач


© 2020 СК ЛНАУ. Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Стрийському коледжу Львівського НАУ або безпосередньому авторові цих матеріалів. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на сайті, дозволене тільки із посиланням на даний ресурс.