Тиждень циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін

Рейтинг користувача: 2 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Для людини будь-якої нації найвищий сенс життя у тому, аби не цуратися свого роду, не соромитися походження, ніколи не забувати рідної мови та історії. Треба шанувати предків, знати їх історію, дорожити корінням, від якого пішло наше життя. Хіба може вмерти наша мова, багатюща культура? Хіба ми можемо це допустити? Ні! Ніколи!

Дбати про мову – це справа совісті кожного українця, якщо він громадянин і патріот.

Бринить-співає наша мова,

Чарує, тішить і п'янить.

(Олександр Олесь)

Під таким гаслом з 4 листопада по 8 листопада 2019 року у Стрийському коледжі Львівського НАУ відбувся тиждень циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін.

Впродовж тижня викладачами комісії, яку очолює Ситор О.О., було проведено багато пізнавальних, навчальних і виховних заходів з метою формування у молодого покоління національної історичної пам’яті, почуття патріотизму, поваги та любові до мови. Розпочався тиждень радіогазетою  «Рідна мова - серця мого подих!», яку підготувала викладач Бовтач О.М.

Викладачі Васільєва О.С., Суділовська М.М. та Бунько С.М. провели відкриті заняття, на яких використали різні методи подачі інформації: бесіду, випереджаюче вивчення, «дерево рішень», «гронування», «літературну павутину». Доречно було використано технічні засоби навчання. На заняттях студенти розвивали вміння аналізувати, порівнювати, працю­вати з різноманітними джерелами інформації, висловлювати влас­ні судження.

Щодня викладачами циклової комісії ( Ситор О.О., Айхлер У.І., Бовтач О.М., Калічак М.С.) проводилися кінолекторії, завданням яких було розширити знання студентів у питаннях української мови та літератури, зарубіжної літератури,  історії культури та мистецтва; познайомити із шедеврами світового літератури; конкретизувати знання про життя й творчість мовознавців, письменників; розглянути основні питання їх творчості.

Викладачі Суділовська М.М., Васільєва О.С., Бекетова О.М., Федитник Н.Д. та Боляк О.В. організували та провели студентську науково-пошукову конференцію «Митрополит Андрей Шептицький – духовний лідер нації»,, присвячена 75-й річниці від дня смерті Великого Митрополита.  Метою конференції було вшанувати пам’ять Андрея Шептицького як духовного провідника українського народу; привернути увагу студентів коледжу до багатогранної діяльності митрополита; формувати у них розуміння вкладу митрополита в розбудову української церкви, виховувати національно свідому молодь.

Пізнавальною була екскурсія в меморіальний комплекс «Борцям за волю України»,  яку провела викладач Бекетова О.М.

У читальній залі гуртожитку № 4,  викладачем Федитник Н.Д. було проведено  лекцію «ЗУНР – феномен національного державотворення»

Викладач Боляк О.В. провела вікторину «Історія – це ліхтар у майбутнє, який світить нам з минулого».  Дві команди мали можливість продемонструвати знання з історії, навчилися визначати історичні персоналії, намагались виключити зайвий ряд з історичного ланцюжка, пригадали крилаті вислови українських історичних діячів, згадали прислів’я та приказки про Україну та пригадали історію міста Стрия.

Відкриту виховну годину на тему: «Наша мова солов’їна» провела куратор групи Т-11 Баран Н.І.,  яка наголосили на важливості вивчення української мови, на значенні рідного слова в житті кожного українця.

Студенти Стрийського коледжу Львівського національного аграрного університету люблять рідну мову, не цураються її , дбають про її розвиток і свято шанують культуру українського народу, а тому і беруть участь у різних конкурсах. Тридцять найкращих студентів взяли участь у  Першому етапі ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та понад п’ятдесят   студентів писали 19-ий Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Бережімо, шануймо рідну мову, - цей невмирущий голос України.


© 2020 СК ЛНАУ. Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Стрийському коледжу Львівського НАУ або безпосередньому авторові цих матеріалів. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на сайті, дозволене тільки із посиланням на даний ресурс.