"Рідна мова - серця мого подих"

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Під таким гаслом у Стрийському коледжі 4 листопада 2019 р. була проведена радіогазета присвячена Дню писемності та мови, яку провела студентка групи З-11 Левко Марія під керівництвом викладача української мови та літератури Бовтач О. М.  А також  5 листопада  для студентів  проведено  відеолекторій  на тему:  «Мовний етикет українців: традиції і сучасність».

Із здобуттям Україною незалежності одним із найважливіших завдань, що постало перед  державою, було створення всебічних умов для розвитку і утвердження української мови як державної. Указом Президента України 1997 року було встановлено День української писемності та мови, який відзначається  9 листопада. Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, привернення уваги світового українства до проблем української мови, її вивчення та розвитку, пропаганди і популяризації, та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності. Це свято гуртує усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у рідному слові.

«Мова – втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її!

Борімося за красу мови, за правильність мови, за багатство мови…»

Максим Рильський


82408, Україна, Львівська область, м. Стрий, вул. Львівська, 169
© 2022 СФК ЛНУП. Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать ВСП "Стрийський фаховий коледж Львівського НУП" або безпосередньому авторові цих матеріалів. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на сайті, дозволене тільки із посиланням на даний ресурс.