Тиждень комісії соціально-гуманітарних дисциплін

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Вітчизно, герої навіки з тобою!

Минущі віки устають, як заграва…

Під таким гаслом з 12 жовтня по 24 жовтня 2017 року у Стрийському коледжі Львівського НАУ відбувся тиждень циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін, присвячений 75-річчю УПА.

Впродовж тижня викладачами комісії, яку очолює Ситор О.О., було проведено багато пізнавальних, навчальних і виховних заходів з метою формування у молодого покоління національної історичної пам’яті, почуття патріотизму, поваги та вдячності до ветеранів УПА. Розпочався тиждень радіогазетою «За Україну, за її волю…», яку підготувала викладач Калічак М.С.

Пізнавальними були екскурсії в музей-садибу Степана Бандери  «Пам’яті символа українського націоналізму» (до 58-ї річниці вбивства Степана Бандери) та в меморіальний комплекс «Борцям за волю України» ( на виставку до 75-річчя УПА) , які провели викладачі Федитник Н.Д., Цехоня І.В., Бекетова О.М., Суділовська М.М., Ситор О.О.

17 жовтня 2017 року викладачі історії Бекетова О.М. Федитник Н.Д. та Суділовська М.М. провели кінолекторій «Будемо гідні слави героїв», присвячений Дню захисника України. З полум`яними віршами виступили студенти групи Ес-31 Івасів Станіслав та Графова Вікторія. Студенти переглянули документальний фільм про створення УПА.

18 жовтня 2017 року відбувся урочистий концерт до Дня захисника України «Лицарі ідеї та чину». На пісенну зустріч із студентами завітали ветерани боротьби за українську незалежність - хоровий колектив «Легенда» Стрийської міськрайонної організації Братства ОУН-УПА Вступне слово виголосила викладач історії України Цехоня І.В. Під час зустрічі в актовій залі коледжу виступили голова Стрийської міськрайонної організації Братства ОУН-УПА п. Степан Мартинів та його заступник п. Ярослав Клепуц. Учасники хору виконали популярні пісні УПА та читали патріотичні  вірші.

Директор коледжу Ігор Ярославович Рінило  у своєму виступі наголосив, що приїзд хору «Легенда» має неоціненне значення у вихованні студентів і вручив подяку диригенту Мирону Щурку.

Учасники драматичного гуртка, під керівництвом Баран Н. І., виступили перед учнями та вчителями Братківської школи з постановкою вистави Степана Васильченка "На перші гулі". Гуртківці показали свою майстерність у поведінці та грі на сцені, володінні художнім словом. У головних ролях виступили Мосорюк С., Попик Р. (ст.гр.ОФ-21), Дубик А., Мадилюс П., Яворів І. (ст. гр. К-21)

19 жовтня пройшов перегляд фільму українського кінорежисера Олеся Янчука «Нескорений»,  присвячений долі командира УПА славетного генерал-хорунжого Романа Шухевича, знаного серед воїнів УПА як Тарас Чупринка. Перед переглядом фільму викладач Айхлер У.І. коротко ознайомила студентів з подіями воєнного та повоєнного часу в Західній Україні та долею генерала УПА Романа Шухевича, чию героїчну і трагічну історію покладено в гостросюжетну й динамічну основу фільму «Нескорений».

У читальній залі гуртожитку № 4,  викладачем української мови та літератури  Бовтач  О. М. було проведено  лекцію «ПОЕТИЧНА ТВОРЧІСТЬ БІЙЦІВ УПА – ОДНА З ЯСКРАВИХ СТОРІНОК УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ» присвячену  75-річниці УПА.  Студенти із захопленням слухали розповідь про наших славних героїв, а також зачитали вірші поетів- упівців  студенти  груп :  А-21(Синишин В.);  Т-11 (Драб В. та  Бокало У.);  Е-11 (Мулярський  В.).

Викладачем Боляк О.В. у групі П-21 було проведено вікторину «Козацтво – творець нової форми української держави». Дві команди мали можливість продемонструвати знання з історії, права, фольклору, іноземних мов.

Дискусійну годину « І нині історія нас на подвиг величний і праведний кличе» провели викладачі історії Цехоня І.В. та Бекетова О.М.

На відкрите засідання літературної студії «Первоцвіт» викладачі Цехоня І.В.,  Бунько С.М., Захарків І.В. запросили екс-акторку Ніжинського драматичного театру Володимиру Ліру та поетесу Теодору Савчинську-Латик.

Пані Володимира представила свій проект про українську мову та Україну, а п. Теодора розповіла слухачам про свої творчі здобутками останніх років.

Члени літературної студії декламували власні вірші, а гості поділилися з поетами-початківцями секретами поетичної творчості.

Завершився тиждень циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін екскурсією в музей Олекси Гасина – «Лицаря» Генерал-хорунжого УПА, який знаходиться в селі Конюхів.


82408, Україна, Львівська область, м. Стрий, вул. Львівська, 169
© 2022 СФК ЛНУП. Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать ВСП "Стрийський фаховий коледж Львівського НУП" або безпосередньому авторові цих матеріалів. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на сайті, дозволене тільки із посиланням на даний ресурс.