Круглий стіл з нагоди Дня української писемності та мови

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Рідна мова — це духовна святиня, найбільший і найдорожчий наш скарб.

Відомо, що мова кожного народу – явище давнє, її коріння сягають у доісторичні часи. Вона є найгеніальнішим наслідком діяльності багатьох поколінь.

9 листопада 2021 р. у Стрийському фаховому коледжі ЛНАУ відбулося дистанційне засідання круглого столу «Від Нестора Літописця до сучасності»  з нагоди відзначення Дня української писемності та мови. У цьому виховному заході взяли участь здобувачі освіти першого курсу спеціальності «Туризм» під керівництвом модератора засідання заступника директора з виховної роботи, викладача української мови та літератури Наталії Баран.

Здобувачка освіти Вікторія Ватагович розповіла про історію виникнення та становлення свята «День української писемності та мови» в Україні, назвала законодавчі акти на відзначення та вшанування памʼяті Преподобного Нестора-Літописця, а Ярина Савкович детальніше проаналізувала життєвий та творчий шлях першого давньоруського письменника і літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Про історію походження української писемності, головні етапи формування сучасної української літературної мови доповіла Марта Гурелич.

Цікаву і ґрунтовну інформацію подала Наталія Стасів про Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, який традиційно (починаючи з 2007 року) проводиться 9 листопада з метою сприяння утвердження статусу української мови як державної, піднесення її престижу та виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу. Здобувачка освіти детально зупинилася на історії та умовах проведення конкурсу імені Петра Яцика, його популярності серед учнівської та студентської молоді України та представників ще понад 20 країн світу.

Софія Корніцька поінформувала присутніх про традицію відзначення Дня української писемності та мови на Українському радіо, де традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цей мовний флешмоб започатковано 2000 року, а до його проведення долучаються (крім учнівсько-студентської молоді) відомі люди України, політики, митці та ін. Всі охочі з’ясовують рівень свого знання української мови та демонструють єдність з усіма шанувальниками українського слова. Радіодиктант (за даними організаторів) щорічно пишуть понад 30 тисяч учасників.

До заходу також долучилися викладачі коледжу. Наприкінці  Н. І. Баран підвела підсумки засідання, подякувала учасникам круглого столу, побажала  усім подальших творчих і наукових звершень, адже мова – втілення думки.

Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її!


82408, Україна, Львівська область, м. Стрий, вул. Львівська, 169
© 2022 СФК ЛНУП. Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать ВСП "Стрийський фаховий коледж Львівського НУП" або безпосередньому авторові цих матеріалів. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на сайті, дозволене тільки із посиланням на даний ресурс.