«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова»

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

3 листопада 2021 року  в  Стрийському фаховому коледжі  Львівського  НУП в групі  М-21 в онлайн - режимі (Meet) куратор групи  Бовтач  О.М. провела відкриту виховну годину на тему: «Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла» (до Дня української писемності та мови).

Метою виховної години є поглиблення знань у здобувачів освіти про виникнення свята – Дня української писемності та мови; виникнення й становлення письма,  про  український алфавіт,  історію українського правопису;  а також дізнатись про великого мецената Петра Яцика;

виховувати у здобувачів освіти повагу до нашого історичного минулого, до народу, його історії, любові до рідної мови та почуття національної гідності.

9 листопада – День писемності. В цей день наш народ вшановує рідну мову, державну, відзначаючи її дні. Ми вшановуємо  нашу рідну мову, бо вона – життя духовного основа.

Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

Опановувати мову людина починає з дня народження. Спочатку прислуховуючись до слів матері, рідних,  згодом – вимовляючи звуки, склади, слова. Протягом життя – змалку і до останнього подиху   - людину супроводжує мова.  Слово – найтонший різець , яким можна доторкнутися  до найніжніших рис в людському характері , до найпотаємніших куточків людської душі, до найсокровеннішого.  Словом можна створити красу, а можна і спотворити. Ви чуєте  прекрасну мову кращих синів і дочок України, які своє слово поставили на сторожі честі, совісті. Прекрасна наша мова, бо писалась людьми з незглибимими душами, кров’ю гарячих  сердець.  Це  - мова  самого народу.

Це  - мова  Кобзаря,  якого ми любимо і яким пишаємось,  якого знає і шанує весь світ. Слово – чисте і міцне, мов криниця, геніальної Лесі Українки, майстрів поетичного слова – М. Рильського,  В. Сосюри,  В. Симоненка, Л.Костенко, С. Воробкевича,  О.Підсухи,  Д.Білоуса.  Вони прагнули, щоб мова, ніби зеленовіттям, огорнула всю Україну.

Звичайно, для кожного народу своя мова -  найкраща, але й  ніхто не заперечуватиме,  що українська мова за милозвучністю і співучістю – одна з найкращих. Ще у далекому 1928 році у Парижі на конкурсі мов визнали, що італійська, українська та французька мови наймилозвучніші. Ми, українці, пишаємося своєю мовою, її мелодійністю, чистотою та багатством звуків.

« Слово до слова – зложиться мова » - говорить народна мудрість.

А Максим Рильський писав:

"Мова - втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любiмо ïï, вивчаймо ïï,  розвиваймо ïï !  Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за багатство мови..."

ОКСАНА Бовтач


82408, Україна, Львівська область, м. Стрий, вул. Львівська, 169
© 2022 СФК ЛНУП. Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать ВСП "Стрийський фаховий коледж Львівського НУП" або безпосередньому авторові цих матеріалів. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на сайті, дозволене тільки із посиланням на даний ресурс.