Сила нескорених

Рейтинг користувача: 4 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зірка
 

14 жовтня на державному рівні відзначається День захисників і захисниць України. Це свято поєднує українські військові традиції княжих і козацьких часів, Української державності 1917-1921 років, боротьбу УПА та сьогодення, єднає країну, закликає усіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами.

Ми вшановуємо не лише військовослужбовців, які в різні часи обороняли і обороняють нашу незалежність, але й усіх захисників України незалежно від службового становища та статі, волонтерів та всіх, хто взявся зміцнювати обороноздатність України після початку російської агресії.

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, викладачі та здобувачі освіти Стрийського фахового коледжу ЛНУП провели низку урочистих заходів.

Напередодні свята у фоє коледжу створено святкову експозицію «Воїнам УПА – слава і шана» та стінгазету, присвячену вшануванню пам’яті  героїв УПА. В матеріалах, підготовлених здобувачами освіти групи К-31, відображено історію становлення та розвиту УПА, її бойовий шлях, розміщено світлини очільників національно-визвольного руху.

В період з 11 по 13 жовтня, здобувачі освіти груп А-21, К-21, К-22, З-21 Стрийського фахового коледжу ЛНУП, під керівництвом кандидата педагогічних наук, викладача історії Марії Суділовської взяли участь у конкурсі історичних есе «З Україною в серці». Відзначені грамотами переможці: Софія Гомонець (перше місце, група К-22), Іван Халус (друге місце, група К-21), Олеся Буник (третє місце, група З-21).

12 жовтня Марія Суділовська в групі К-31 провела виховну годину на тему «Сила нескорених». У своєму виступі куратор групи наголосила, що українці здобували перемоги там, де це здавалося неможливим, продовжували боротьбу у здавалося б безнайдійних умовах. Врешті сила нескорених поколінь увінчалася перемогою - відновленням незалежності після століть бездержавності. Сила нескорених нині дозволяє ефективно протистояти російській агресії, перемагати одну з найпотужніших армій світу. До участі у виховній годині запрошено Віталія Путято, підполковника запасу Збройних сил України, учасника бойових дій, який брав учать в проведені АТО у 2016 році, викладача Стрийського фахового коледжу ЛНУП. Під час виступу Віталій Путято поділився своїми спогадами, як потрапив на схід України, що його спонукало піти воювати, розповів про побут, радощі та тривоги військових, продемонстрував елементи військового спорядження. Гість охоче вступав в діалог із присутніми та розповідав про досвід, який отримав під час служби. Зауважив, що війна змінює світогляд, заставляє по-іншому оцінювати ті проблеми, які супроводжують наше мирне життя. Здобувачі освіти з великою цікавістю сприйняли розповідь гостя, в ході відвертого спілкування було поставлено безліч запитань. Зустріч відбулася в дружній, по-домашньому, теплій атмосфері.

На завершення виховної години Марія Суділовська підкреслила, що у День захисників і захисниць України ми вшановуємо сучасних захисників України та героїв різних епох нашої історії. Це день, коли необхідно згадати загиблих вояків і подякувати всім громадянам, які присвятили життя захисту Української держави. Звільнити українську територію від окупанта без збройної відсічі неможливо. Тож боєздатне військо і внутрішня консолідація суспільства на основі спільних цінностей та поваги до власної держави забезпечать захист і відновлення територіальної цілісності країни.

Марія Суділовська


82408, Україна, Львівська область, м. Стрий, вул. Львівська, 169
© 2021 СФК ЛНУП. Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Стрийському фаховому коледжу Львівського НУП або безпосередньому авторові цих матеріалів. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на сайті, дозволене тільки із посиланням на даний ресурс.