«Микола Руденко: філософ, громадський діяч, поет»

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

«Людина починається не з дати свого народження – вона починається з народження власної пам’яті»

Цього року виповнюється 100 років від дня народження Миколи Даниловича Руденка. Це непересічна постать в інтелектуальній історії України. Ветеран Другої світової. Перший голова Української Гельсінкської Групи.

Саме тому, 23 квітня 2021 року кафедра гуманітарної освіти Львівського національного аграрного університету (Лазарева М., Куза А., Дмитроца О., Копитко А., Баран І., Наконечний Р.) спільно з викладачами циклової комісії соціально-гуманітарних та правових дисциплін Стрийського фахового коледжу ЛНАУ (Ситор О., Айхлер У ., Баран Н., Бекетова О.,  Бовтач О., Боляк О. , Бунько С., Калічак М. , Суділовська М., Федитник Н., Яцентюк С.)  організували і провели науковий круглий стіл на тему: «Микола Руденко: філософ, громадський діяч, поет».

Доповідачі підготували цікаві і різносторонні виступи про творчість, драматургію, філософські погляди, правозахисну діяльність та соціоекологічні проблеми у вченні М. Д. Руденка.

Викладачі грунтовно проаналізували науковий і творчий доробок мислителя, який  привертає увагу представників різних галузей знань.

Сьогодні ми заново (навіть ті, хто знав його) відкриваємо для себе Миколу Руденка. Знайомим незнайомцем повертається він до нас. Знайомим, бо лишився вірним своїм, обраним ще наприкінці 50-х років, ідейно-художнім принципам. Незнайомцем, бо так багато і з прози, і з поезії, і з філософської публіцистики Руденка ще чекає на нашого читача.

Багато  років тому він писав у холодній Мордовії:

Моїх чуттів розвіяна руїна
Нагадує в пісках померлу річку.
Та є ще Бог…
І є ще Україна…
Для них я збережу у грудях свічку.

І вона, ця свічка, яскраво світить нам з його слова.

Ми дякуємо усім учасникам наукового круглого столу за  плідну співпрацю та цікаві доповіді!


82408, Україна, Львівська область, м. Стрий, вул. Львівська, 169
© 2021 СФК ЛНАУ. Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Стрийському фаховому коледжу Львівського НАУ або безпосередньому авторові цих матеріалів. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на сайті, дозволене тільки із посиланням на даний ресурс.