"Василь Стефаник та проблема української еміграції"

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

31 березня 2021 року кафедра гуманітарної освіти Львівського національного аграрного університету (Лазарева М., Куза А., Дмитроца О., Копитко А., Баран І., Наконечний Р.) спільно з викладачами циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін Стрийського фахового коледжу ЛНАУ (Ситор О., Васільєва О., Баран Н., Бовтач О., Бунько С., Айхлер У, Калічак М. , Боляк О. Бекетова О. ) організували і провели загальноуніверситетську студентську наукову конференцію, присвячену 150-річчю від дня народження нашого співвітчизника – "Василь Стефаник та проблема української еміграції".

У науковому заході взяли участь численні студенти університету та коледжу, підготувавши цікаві і різносторонні виступи, присвячені постаті В. Стефаника, його творчому доробку, громадській та політичній діяльності, проблемам еміграції в Україні та світі й багатьом іншим.

Студенти ґрунтовно проаналізували причини складної еміграційної політики в Україні за часів В. Стефаника та сьогодні, психологізм його новел, соціально-історичні передумови його творчості. Звісно, не залишилась поза увагою й праця В. Стефаника "Камінний хрест", присвячена проблемі еміграції. Постать Івана Дідуха, а також увесь символізм елементів твору були детально розглянуті у доповідях студентів. Вони ознайомили учасників заходу із особливостями зйомок фільму "Камінний хрест" 1968 року та закликали бажаючих переглянути цей доробок українського поетичного кіно.

Здобувачі освіти підготували чудові доповіді, охарактеризувавши причини та хвилі еміграції в Україні, сконцентрували увагу на проблемах еміграції у сучасному світі, намагаючись дати відповіді на питання, чому наші співвітчизники залишають свої домівки та обирають життя на чужині.

Дуже приємно, що студенти одноголосно висловили свою позицію стосовно еміграції за кордон та впевнено заявили, що якщо ти хочеш жити в хорошій країні, то й будувати її потрібно своїми руками.

Ми дякуємо усім учасникам конференції за активність, роботу та час! Ви всі чудово попрацювали! Сподіваємось на подальші зустрічі!


82408, Україна, Львівська область, м. Стрий, вул. Львівська, 169
© 2021 СФК ЛНАУ. Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Стрийському фаховому коледжу Львівського НАУ або безпосередньому авторові цих матеріалів. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на сайті, дозволене тільки із посиланням на даний ресурс.