Екскурсійний тур групи П-31

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

У житті людини, суспільства, молоді важливими аспектами розвитку виступають різні складові, котрі в свою чергу включають як освітній,так і суспільний та культурно-духовний розвиток. Саме культура особистості стає поруч з розвитком освітнім.

Після свята Великодня група П-31 Стрийського коледжу під керівництвом куратора Яцентюк Світлани Ярославівни відвідала низку культурно-просвітницьких закладів. Студенти завітали до меморіального комплексу «Борцям за волю України»,  де мали змогу ознайомитись з виставкою «Весна – це сонця перемога у Великодній світлий час» майстрині Лесі Мартинюк. Дана виставка дала змогу побачити десятки витворів мистецтва, зокрема, писанкарства, створених руками художниці. Цікавим фактом стало те, що кожна з писанок мала індивідуальний візерунок чи орнамент, та навіть кожна з них вирізнялась своєрідними розмірами, адже на виставці були представлені писанки не тільки з курячих яєць, але і з страусиних та навіть перепелиних яєць. Вразили студентів картини пані Лесі Мартинюк та її  писанкові композиції, котрі були оздоблені шкаралупою з  розбитих писанок. Також студенти відвідали приміщення меморіального комплексу та прослухали екскурсійні розповіді про історію кожного з них.
Наступним закладом стала виставкова зала краєзнавчого  музею «Верховина», що у місті Стрию, де студенти побачили виставку «Страсті Христові» з фондів музею сакрального мистецтва Львівської метрополії, котра експонується вперше у нашому місті. Предметом особливої гордості виставки є найбільша й найповніша в Україні колекція середньовічного українського сакрального мистецтва XII-XVIII століть. Це ікони, скульптура, рукописи і стародруки, декоративна різьба,   гаптовані церковні тканини. Найбільш багатогранно у  музеї представлені ікони XIV-XVIII ст., здебільшого з теренів Західної  України. Враження справили також і стародавні плащаниці, вік котрих сягає понад сторіччя.
Екскурсія нікого не залишила байдужим, тому кожному з нас потрібно  дотримуватись гасла: «Збагачуймось духовно,  долучаймося  до прекрасного».


82408, Україна, Львівська область, м. Стрий, вул. Львівська, 169
© 2022 СФК ЛНУП. Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать ВСП "Стрийський фаховий коледж Львівського НУП" або безпосередньому авторові цих матеріалів. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на сайті, дозволене тільки із посиланням на даний ресурс.