Блаженніший Святослав - почесний доктор Львівського національного аграрного університету

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

31 січня 2020 року на запрошення ректора ЛНАУ, академіка НААНУ Володимира Снітинського глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) відвідав Львівський національний аграрний університет. Це надзвичайно важлива і знакова подія для колективу ЛНАУ, його структурних підрозділів та усієї громади Української греко-католицької церкви. Метою даного візиту було вручення главі УГКЦ диплома Doctor Honoris Causa ЛНАУ.

На зустріч з Блаженнішим Святославом прибули представники духовенства, ректор, проректори, декани, директори коледжів.

Стрийський коледж Львівського національного аграрного університету на такому знаменному заході представляв директор, Ігор Рінило.

Урочиста академія розпочалася молитвами «Будь ім’я Господнє» та «Отче наш» у виконанні Народної хорової капели викладачів ЛНАУ та Народної хорової капели студентів ЛНАУ «Джерела Розточчя».

Представив Верховного Архиєпископа Києво-Галицького ректор ЛНАУ, академік НААНУ Володимир Васильович Снітинський.

«Враховуючи значний внесок у розбудову Української греко-католицької церкви, розвиток української духовної освіти і науки, виховання студентської молоді та сприяння розвитку Львівського національного аграрного університету, Вчена рада ЛНАУ 14 січня 2020 року ухвалила присвоїти почесне звання Doctor Honoris Causa главі Української греко-католицької церкви, Верховному Архиєпископові Києво-Галицькому, докторові богослів’я, Блаженнішому Святославу Шевчуку», – оголосив ректор і вручив диплом Doctor Honoris Causa.

 В урочистій і водночас родинній атмосфері Святослав Шевчук висловив слова глибокої вдячності за таку відзнаку. Архієрей наголосив: «Сьогодні передусім Церква-мучениця отримує таке високе звання, а не я. Саме Українській греко-католицькій церкві, яка є душею українського народу та українського світу, я присвячую цей докторат. Крім того, я хочу його присвятити своєму великому попередникові – праведному митрополиту Андреєві Шептицькому, який доклав чимало зусиль до плекання культури землеробства у нашому народі».

 Предстоятель УГКЦ подарував студентам ікону Матері Божої і запросив до співпраці на багатьох різних рівнях: академічному, педагогічному, на рівні обміну досвідом та інформацією, а також чутливістю, яку має наша глобальна Церква».

Після урочистої академії  предстоятель УГКЦ залишив слова подяки у книзі відгуків почесних гостей ЛНАУ та побував у студентському храмі Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого.

Така знаменна подія та слова науки Блаженнішого Святослава Шевчука повинні укріпити нас у прагненні наполегливо та чесно працювати для рідної землі, виховуючи справжнього українського  господаря, який берегтиме її для майбутніх поколінь.


82408, Україна, Львівська область, м. Стрий, вул. Львівська, 169
© 2022 СФК ЛНУП. Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать ВСП "Стрийський фаховий коледж Львівського НУП" або безпосередньому авторові цих матеріалів. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на сайті, дозволене тільки із посиланням на даний ресурс.