Всесвітній день поезії

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

«Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі…». Саме під таким гаслом  19 березня 2019 року в читальній залі коледжу відзначили  Всесвітній день поезії.

 21 березня рішенням 30-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО був призначений Всесвітній день поезії. Це свято відзначається з 1999 року. Рішення про встановлення даного свята було прийнято в зв'язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання. Вона формує громадську думку, і в той же час передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів. Представники ЮНЕСКО вважають, що поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство.

Всесвітній день поезії відзначається і в Україні з 2004 року. Прийнято говорити, що поезія – це загущеність думки й почуття… Іван Франко назвав поезію «кристалізацією» життя.

Стрийський коледж ЛНАУ має багато традицій, які колектив свято береже. Однією з таких традицій є щорічне відзначення Всесвітнього дня поезії. Саме цьому дню викладач української мови та літератури Бовтач О.М. та завідуюча бібліотеки Фецич А.І. організували зустріч із поетом стрийщини Ігорем Борщиком, який зачитав вірші, гуморески, а також представив збірки віршованих творів «Чоботята», «Чи будемо разом?».

Зі своїми віршами виступили й студенти коледжу Ксенія Зозуляк - (студентка групи П-21) та Роман Герасимів – (студент групи Е-11).

Поезія допомагає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення поетичної творчості, її поширення та перекладу — це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою єдністю поета в багатогранних проявах його творчості.

 

О.Бовтач, викладач української мови

 та літератури


82408, Україна, Львівська область, м. Стрий, вул. Львівська, 169
© 2022 СФК ЛНУП. Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать ВСП "Стрийський фаховий коледж Львівського НУП" або безпосередньому авторові цих матеріалів. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на сайті, дозволене тільки із посиланням на даний ресурс.