Свято Водохреща

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Народні святкування, що проходять у день Богоявлення та Хрещення Господнього, в Україні носять назву Водохреща. Саме в цей день, за християнським вченням, з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець – в голосі, Син Божий – у плоті, Дух Святий – у вигляді голуба. Вода на Хрещення вважається цілющою, вона символізує початок життя та очищення. Віруючі зберігають вдома саме йорданську воду, адже вірять, що вона є цілющою впродовж усього року.

19 січня 2019 року, в день свята Богоявлення Господнього Преосвященний владика Тарас (Сеньків), Єпарх Стрийський очолив Архиєрейську Божественну Літургію у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий та звершив чин Великого водосвяття.

По закінченні Літургії розпочалося Велике Йорданське Водосвяття, до якого долучилися священнослужителі парафій міста Стрий. Під час Водосвяття гарний святковий настрій усім присутнім дарував студентський духовий оркестр Стрийського коледжу Львівського національного аграрного університету, у виконанні якого лунали різдвяні колядки. За багаторічну участь студентської молоді у проведенні свята священнослужителі висловили особливу подяку директору коледжу Рінилу Ігорю Ярославовичу. А на закінчення єпископи та священники окропили людей Йорданською водою, після чого усі вірні вітали один одного зі святом, промовляючи:

«З Йорданською святою водою!

Щоби Ісус, що охрестився,

Завжди в потребі заступився,

За весь Ваш рід і за родину,

За нашу неньку Батьківщину!»


82408, Україна, Львівська область, м. Стрий, вул. Львівська, 169
© 2022 СФК ЛНУП. Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать ВСП "Стрийський фаховий коледж Львівського НУП" або безпосередньому авторові цих матеріалів. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на сайті, дозволене тільки із посиланням на даний ресурс.