Учасники проекту «Мій тато захищає Україну» в Стрийському коледжі

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

У рамках соціального проекту «Мій тато захищає Україну» за підтримки Посольства України в Грузії та Львівської обласної державної адміністрації в Галичину на відпочинок та реабілітацію приїхала група дітей із Тбілісі, Батумі, а також діти учасників АТО (ООС) із Херсону, яких супроводжує волонтер Еліко Маркеліа.

З 5 по 15 січня 2019 року діти перебувають на Західній Україні. Впродовж цих днів учасники проекту спільно з родинами Львівщини святкують Різдво й долучаються до різноманітних майстер-класів, щоб відчути українські традиції. Оглядають архітектуру Галичини, відвідують театри, музеї, а також демонструють культуру і звичаї сонячної Грузії. 

9 січня 2019 року на запрошення директора Стрийського коледжу Львівського НАУ Ігоря Рінила діти з Тбілісі, Батумі та Херсону побували в музеях, які розташовані на території коледжу.

У Музеї історії Українських Січових Стрільців  відвідувачі ознайомилися з короткою історією створення Легіону, його героїчним шляхом, оглянули панораму битви на горі Маківка, а також хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих за волю України та Грузії. Не оминули увагою і експонати, що представляють побут галицьких родин початку ХХ століття. Екскурсовод Ірина Цехоня переконливо та емоційно розповідала про славну історію міста Стрия та його роль в національно-визвольній боротьбі українського народу за незалежність. «Музей, створений зусиллями викладачів, студентів та громадських діячів, зокрема, просвітянина, педагога, почесного громадянина Стрия Михайла Дмитровича Мандрика, є гордістю нашого навчального закладу»,- наголосила екскурсовод.

Музей хліба в Стрийському коледжі приємно вразив і навіть здивував учасників проекту різноманітністю обрядових хлібних виробів: неймовірно гарними і майстерно випеченими короваями,  хлібом , пасками, калачами, плетенками та іншими експонатами. Із зацікавленням діти оглядали пшеничне, житнє та вівсяне поле і старовинний сільськогосподарський реманент, призначений для обробітку, збору та переробки урожаю. В музеї функціонує старовинна піч, в якій випікають хліб. Екскурсовод Наталія Кухар звернула увагу відвідувачів на стенд «Від зернини до хлібини», на якому представлені фотографії хлібів народів світу.

Учасники проекту «Мій тато захищає Україну», знаючи про те, що Стрий тісно пов'язаний з іменем Степана Бандери, виявили бажання відвідати Музей-садибу родини Бандерів. Батьківський дім провідника ОУН та розповідь екскурсовода справили велике враження на дітей. Ця екскурсія розвіяла багато міфів. А старенький зачитаний молитовник, до якого дозволили доторкнутись всім бажаючим, передав атмосферу людяності, щирості, вихованості, толерантності і освіченості цієї родини.

Повні вражень і захоплені гостинністю стриян гості з Грузії та південних областей України продовжили свою подорож на Закарпаття.

Викладачі коледжу Світлана Бунько, Ірина Цехоня.


82408, Україна, Львівська область, м. Стрий, вул. Львівська, 169
© 2022 СФК ЛНУП. Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать ВСП "Стрийський фаховий коледж Львівського НУП" або безпосередньому авторові цих матеріалів. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на сайті, дозволене тільки із посиланням на даний ресурс.